Genital Estetik İzmir

Genital estetik İzmir; vajina dudaklarının eşitlenmesini, vajinanın daraltılmasını, G noktasının büyütülmesini sağlayan; vajinadaki kusurların giderilmesini hedefleyen estetik işlemlerdir. Genital estetik fiyatları İzmir yapılan yere göre değişmektedir. “Genitoplasti” de denilen genital estetik işlemler, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Genital bölgedeki estetik sorunlar, kadınların kıyafet tercihini olumsuz etkilediği gibi cinsel hazzı da düşürebilir. Bu nedenle kadının sosyal ve psikolojik olarak rahatsız hissetmesine neden olabilir. İzmir genital estetik, vajinanın görünümü ve darlığı ile ilgili kusurların giderilmesini sağlayarak, hem kadının özgüvenini yükseltir hem de daha sağlıklı bir cinsel yaşam sunar.

Genital Estetik İzmir Nedir?

Halk arasında “genital estetik” olarak bilinen “genitoplasti” genital bölgedeki kusurların düzeltilmesini sağlayan, farklı işlemleri kapsar. Yaşlanma ve doğumla birlikte, vücudun birçok bölgesi gibi, genital bölge de yıpranmaya başlar. Özellikle birden fazla doğum yapmış kadınlarda, vajinanın sarkması, genişlemesi ve kararması oldukça sık görülen problemlerdir. Bununla birlikte genç ve henüz doğum yapmamış kadınlarda da genital bölge kusurları olabilir. “Labia” adı verilen iç dudakların normalden büyük ya da biçimsiz olması, G noktasının yeterince belirgin olmaması gibi kusurlar yapısal nedenlerle de görülebilir. Genital estetik işlemler, bu kusurların düzeltilmesini sağlar. Kadının kendini beğenmesini, cinsellikten daha fazla zevk almasını ve iyi hissetmesine yardımcı olur.

Genital Estetik İşlemler Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlar sayesinde hem vajinanın dış görünümü hem de darlığı değiştirilebilir. Estetik amacıyla yapılmasa da kızlık zarı dikimi de genital estetik operasyonlar kapsamında değerlendirilmektedir. En sık tercih edilen genital estetik işlemler:

  • G noktası büyütme
  • İç dudak estetiği
  • Dış dudakların dolgu ile büyütülmesi
  • Dış dudak estetiği
  • Kızlık zarı dikimi (Hymenoplasti)
  • Vajina daraltma (Vajinoplasti)
  • Kızlık zarı dikimidir.

Genital Estetik İzmir Neden Yapılır?

Genital estetik uygulamalar, kişinin genital bölgedeki görünümden memnun olması ve cinsel sağlığın korunması amacıyla yapılabilir. Özellikle vajina dudaklarının görünümü ile ilgili estetik sorunlar, kişinin dar kıyafetleri rahatça giymesini engelleyebilir. Dudakların sarkık görünümü nedeniyle, kişi partnerinin yanında kendini rahat hissedemeyebilir. Bazı kadınlarda ise bu durum cinsel ilişkide ağrıya neden olabilir.

Benzer şekilde vajinanın zamanla genişlemesi de cinsel ilişkide çeşitli sorunlara neden olur. Özellikle birden fazla doğum yapan ya da iri bebek doğuran kadınlarda, vajina zaman içerisinde genişler. Dolayısıyla cinsellikten alınan zevk de azalır. Genital estetik ile vajinanın daraltılması, cinselliği çiftler için daha keyifli hâle getirir. G noktası büyütme işleminde de, vajina daraltma gibi, cinsel hazzın yükselmesi amaçlanmaktadır.

Bununla birlikte toplumsal ve kültürel kaygılar nedeniyle de genital estetik uygulamalar yapılabilir. Kızlık zarı, birçok toplum için bekâret ile ilişkilidir. Dolayısıyla zarın yeniden dikilmesi istenebilir.

İç Dudak Estetiği (Labioplasti) Nedir?

Vajina yapısı; birbirini kapatarak, saran iç ve dış dudaklardan oluşur. İdeal vajina görünümünde, dış dudaklar, iç dudakların üzerini büyük oranda kapatır. Ancak bazı kadınlarda, iç dudaklar, sarkmanın etkisiyle ya da yapısal nedenlerle daha büyüktür. Bu durumda, vajinanın görünümü ile ilgili estetik kaygılar ortaya çıkabilir. Büyük iç dudaklar, tayt ve mayolardan belli olabilir. İç dudakların aşırı büyük olması ve cinsellik ağrıya yol açabilir. Labioplasti sayesinde iç dudakların küçültülmesi sağlanır. İç dudaklar, dış dudaklar ile orantılı hâle getirilir.

Labioplasti, yaklaşık yarım saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. İşlem sırasında çoğunlukla lokal anestezi tercih edilir. Ancak hastalarımızın aşırı korktuğu durumlarda ya da farklı estetik işlemler de yapılacaksa, genel anestezi de tercih edilebilir. Labioplastiden sonra günlük yaşama dönüş süreci kısadır. Ağrı ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi için ise doktor tarafından reçete edilen ilaçların düzenli kullanılması gerekir. Labioplasti, gebeliği ya da cinsel yaşamı olumsuz etkileyen bir ameliyat değildir. Vajinanın iç kısmına müdahale edilmediği için bakire kişiler de labioplasti yaptırabilir.

Vajina Daraltma Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti, vajinanın yeniden sıkı ve dar bir yapıya kavuşması için yapılan estetik uygulamalardır. Doğum sayısının çoğalması, ilerleyen zamanın etkisi ve bazı travmalar nedeniyle vajina genişleyerek, eski dar yapısını kaybedebilir. Vajina daraltma ameliyatı sayesinde, vajina yeniden daraltılabilir ve cinsel ilişkide meydana gelen sorunların engellenmesi sağlanır.

Vajina daraltma ameliyatı, cinsel olarak aktif olan her kadına yapılabilir. Ancak operasyondan önce, kadının yeniden gebe kalma planları ile ilgili mutlaka konuşulmalıdır. Eğer vajinoplastiden kısa süre sonra, yeniden doğum yapılması planlanıyorsa, bu durum operasyonun etkisini azaltabilir. Bu nedenle hastanın gebelik ihtimalini değerlendirmesi ve işlemin bu doğrultuda planlanması önemlidir.

G Noktası Büyütme Nedir?

Cinsel hazzın artmasını ve kadınların cinsel yaşamında daha mutlu olmasını sağlayan bir diğer estetik uygulama ise G noktası büyütmedir. G noktası, kadınlarda orgazmı sağlayan en önemli bölgelerden biridir. Vajinanın biraz içerisinde kalan, hafif dolgun bir alan olan G noktası, mastürbasyon ya da cinsel ilişki sırasında uyarıldığında, kadının orgazm olmasını sağlar.

G noktasının yapısı, her kadında farklıdır. Bazı kadınlarda daha dolgun ve belirgin olan bu alan, bazı kadınlarda daha küçük olabilir. Bu durumda da cinsellik sırasında orgazma ulaşmak zorlaşabilir. G noktasına yapılan dolgu uygulaması, bölgenin dolgunlaşmasını sağlayarak, cinsellikten alınan zevki artırır. G noktası büyütmede kullanılan dolgu ise yağ ya da dolgu işlemine özel farklı materyallerden seçilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti) Nedir?

Hymenoplasti yani kızlık zarı dikimi, bütünlüğünü kaybeden kızlık zarının (hymen) yeniden dikilmesi, onarılması işlemidir. Estetik amacıyla yapılan bir uygulama olmasa da genital estetik işlemler arasında kabul edilmektedir. Birçok kadının toplumsal anlamda rahat etmek için tercih ettiği bir işlemdir.

Kızlık zarı yani hymen, üreme sistemini enfeksiyondan korumakla görevli, zar dokusundaki yapıdır. Hymen, bu işlevini ergenlik süreci tamamlanana ve kadın üreme çağına gelene kadar devam ettirir. İlk cinsel ilişkide ise yırtılarak, işlevsiz hâle gelir. Ancak bu durum kültürel olarak bekâret ile ilişkilendirilir. Bu nedenle kızlık zarının yeniden onarılması istenebilir. Planlanan bir sonraki cinsel ilişkinin zamanına göre geçici ya da kalıcı olarak kızlık zarı dikimi yapılabilir. Geçici kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı dikildikten sonraki 1 hafta içerisinde yeniden cinsel ilişki yaşamak gereklidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise bir sonraki cinsel ilişki uzun zaman sonra olsa bile, zarın bütünlüğünü korumasını sağlar.

Genital Estetik İzmir Riskli midir?

İzmir genital estetik uygulamalar genellikle risksiz uygulamalardır. Ancak cerrahi yöntemlerle yapıldığı için, her ameliyat gibi, ameliyat sonrası enfeksiyon riskini de beraberinde getirir. Hasta, operasyondan sonra, doktorun yönlendirme ve tavsiyelerini uyguladığı takdirde, enfeksiyon ve komplikasyon riski oldukça düşüktür.

Genital estetik işlemlerden en başarılı sonuçları alabilmek için mutlaka uzman bir hekime başvurulmalı ve ameliyattan önce işleme dair en ince ayrıntılar bile değerlendirilmelidir.

İzmir Genital Estetik Fiyatları 2022

Genital estetik işlemler, günümüzde giderek daha fazla tercih edilmektedir. Kadınların tercih ettiği genital estetik işlemine göre fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Bazı hastalarımızda, vajina daraltma ve labioplasti gibi estetik uygulamalar bir arada yapılabilir. Ya da G noktası büyütme de tercih edilebilir. Bu nedenle genital estetik fiyatlarının her hastamız için değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. İzmir’deki kliniğimizin genital estetik fiyatları 2021, 2022 öğrenmek için hemen bizi arayabilir; randevu alabilirsiniz.