G Noktası Büyütme İzmir

G noktası, kadınlarda cinsel birliktelikten alınan hazzı artıran ve orgazmı kolaylaştıran bir bölgedir. Bu bölge, vajina içinde yer alır ve kabarık dokusu sayesinde belirgindir. Fakat bazı kadınlarda G noktası silikleşerek, hassasiyetini kaybedebilir. Bu durumda “orgazm aşısı” olarak da bilinen G noktası büyütme işlemine başvurulabilir. Bu yöntemde, G noktasının bulunduğu bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir. Bu sayede G noktası belirgin hâle getirilir. Orgazmın kolaylaşması, kadının cinsellikten daha fazla zevk alması ve partnerlerin arasındaki iletişimin güçlenmesi sağlanır.

Yazımızın devamında, G noktası büyütmenin nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. İzmir’de G noktası büyütme ile ilgili bilgi almak için Op. Dr. İhsan Atabay’ın kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

G Noktası Nedir?

Kadın ve erkek vücudunda, cinsel uyarılmayı sağlayan bazı erojen noktalar bulunur. Kadınlarda bu bölgelerin başında “G noktası (G spot)” olarak adlandırılan bölge gelir. G noktası, vajinanın ön duvarında, vajina girişinin yaklaşık olarak birkaç cm ilerisinde ve idrar kanalına yakın bir noktada bulunur. Bu bölgede kılcal damarlar yoğunlaşmıştır. Dolayısıyla, hazzın en yoğun olduğu alanlardan biri olduğu kabul edilir. Bu nedenle G noktasının, vajina içerisindeki en duyarlı bölge olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

G noktası, ilk olarak 1950’li yılların başında Gräfenberg isimli bir jinekoloji uzmanı tarafından bulunmuştur. Gräfenberg, bu noktanın kadının cinsel olarak uyarılmasında etkili bir bölge olduğunu söyleyerek, kadın orgazmının önemli bir parçası olduğunu ortaya koymuştur.

G Noktası Ne İşe Yarar?

G noktası, üretraya yakın bir bölgede yer alır. Bu bölgede, “skene bezleri” olarak adlandırılan salgı bezleri bulunur. Skene bezleri, cinsel birliktelik sırasında sıvı salgılanmasını sağlar. G noktası, vajen içinde bir bölgeye verilen isimdir. Bulunduğu bölgenin dokusu, hassas ve uyarılmaya açık özelliktedir. Bu nedenle G noktası, cinsellikte en önemli bölgedir diyebiliriz. Cinsel ilişki sırasında G noktasına temas edilmesi, kadının aldığı hazzın artmasını sağlar. G bölgesinin uyarılması, kadın orgazmını kolaylaşmasını sağlar.

G noktasının duyarlılığı ise kişiden kişiye değişebilir. Kimi kadınlarda bu bölge daha duyarlıyken, kimilerinde ise fark edilir düzeyde bir uyarılma yaratmayabilir.

G Noktası Büyütme Nedir?

Vajinanın ön duvarında bulunan G noktası, vajina yüzeyinden farklı olarak, daha kabarık ve fark edilebilir bir dokuya sahiptir. G noktasının erkek tarafından fark edilmesi ve uyarılması, cinsel birleşme sırasında alınan hazzı artırır. Aynı zamanda kadının kendini keşfederken veya mastürbasyon sırasında G noktasına temas etmesi de bu noktada hazzın yoğunlaştığını fark etmesine yardımcı olacaktır.

Ancak bazı kadınlarda yapısal olarak, G noktası belirgin değildir. Bu durum, orgazmın zorlaşmasına ve kadının partnerini istemesine rağmen yeterince zevk alamamasına neden olabilir. G noktası büyütme işlemi sayesinde, G noktasının daha belirgin hâle gelmesi ve orgazmın kolaylaşması sağlanabilir. Bunun yanında, kadınlarda farklı sebeplere bağlı olarak orgazm olamama durumu meydana gelebilir. “Anorgazmi” olarak adlandırılan orgazm olamama sorununda da bu işleme başvurulabilir.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işleminden önce, hasta öyküsü dinlenir ve jinekolojik muayene yapılır. Eğer vajinanın anatomik yapısı uygunsa, G noktası büyütme işlemi yapılabilir. G noktası büyütme, çoğu zaman lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle sadece vajinanın bir bölgesi uyuşturulur ve hastanın büyük oranda rahat etmesi sağlanır.

Lokal anestezi uygulaması yapıldıktan sonra, kadında G noktasının bulunduğu bölge tespit edilir. Bu bölgeye hyaluronik asit ya da yağ dolgusu yapılarak, G noktasının büyümesi sağlanır. G noktası büyütme, 5 dakikada tamamlanan, pratik bir işlem olmasına rağmen; kadının cinsel yaşamında olumlu anlamdaki birçok değişimi de beraberinde getirir.

G Noktası Büyütmeden Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

G noktası büyütme uygulaması, cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle kısa sürede tamamlanır. Ancak dolgu uygulamasından en verimli sonuçları alabilmek için, elbette dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. G noktası büyütmeden sonra;

  • İstirahate gerek yoktur. Kişi, uygulamadan hemen sonra günlük hayatına dönebilir.
  • Cinsel birliktelikle ilgili bir kısıtlama yoktur. İşlemin yapıldığı gün cinsel ilişkiye girilebilir.
  • Dolgu uygulamalarının kalıcılık süresi kişiden kişiye değişir. Çünkü her bireyin cilt dokusu, yaşam alışkanlıkları farklıdır. Bu nedenle G noktası büyütme işleminin kalıcılığı da kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; kalıcılık süresi yaklaşık 6 aydır diyebiliriz. İşlemin etkisi geçtikten sonra, tekrar dolgu uygulaması yapılabilir.
  • İşlem sırasında ve sonrasında ağrı hissedilmez. G noktası büyütme işleminden sonra özel bir bakım gerekli değildir.

İzmir G Noktası Büyütme Fiyatları

İzmir G noktası büyütme, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilen bir işlemdir. G noktası büyütme işleminden en iyi sonuçları elde etmek için ise işlemin mutlaka uzman bir jinekolog tarafından yapılması gerekir. Kadın hastalıkları ve doğum alanında uzman olan jinekologlar, kadın anatomisini en iyi şekilde tanıdıkları için işlemin başarılı bir şekilde, en az yan etkiyle gerçekleşmesine yardımcı olurlar. İzmir’de G noktası büyütme işlemi yapan kliniklerde ise farklı fiyatlar geçerlidir. Bu nedenle G noktası büyütme fiyatlarının kişinin tercihlerine ve kliniğin fiyatlarına göre değiştiğini söyleyebiliriz.

İzmir’de bulunan kliniğimizi arayarak, G noktası büyütme fiyatlarımızı öğrenebilir ve dilediğiniz zaman randevunuzu alabilirsiniz.