Vajinal Estetik İzmir

  Vajinal estetik İzmir uygulamalar, gün geçtikçe tüm dünyada daha fazla yaygınlaşmaktadır. İyi, sağlıklı ve özgüvenli hissetmenin bir parçası da beden ile barışık olmaktır. Yüz ve boyun bölgesindeki kusurlar gibi vajina bölgesindeki kusurlar da kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için kadının kendi bedeni ile barışık olması önemlidir. Vajinal estetik uygulamalar, genital bölgedeki birçok kusurun düzeltilmesini sağlayarak, özgüven ve cinsel yaşam üzerinde olumlu etkilerini gösterir.

  Doğum ve ilerleyen yaş, etkilerini vajinada bariz bir şekilde gösterir. Özellikle fazla sayıda doğum yapan ve iri bebek doğuran kadınlarda vajina genişlemesi ve sarkma sık görülen bir problemdir. Bununla birlikte hem doğumlara hem de yapısal özelliklere bağlı olarak, vajinanın daha koyu renkte olması, küçük dudakların sarkması, klitoris bölgesinin kırışması gibi sorunlar da görülebilir. Vajinal estetik İzmir, vajina bölgesindeki bu estetik kusurların giderilmesini ve vajinanın kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayan bir dizi işlemi içerir.

  Vajinal Estetik Nedir?

  Genital bölgenin yapısı; vajina, vulva, klitoris, dış dudaklar (labium majör) ve iç dudaklar (labium minör) gibi bölümlerden oluşur. Dış dudakların, iç dudakları kapatacak şekilde olması, klitorisin pürüzsüz ve sağlıklı bir yapıda olması ve vajinanın ten rengi ile uyumlu olması ideal kabul edilir. Bu durum dışında kalan kusurlar ise kadın için rahatsız edici olabilir. Ayrıca labium minör yani iç dudakların normalden büyük ve sarkık olması, kıyafet seçimini zorlaştırabilir. Hatta bazı hastalarımızda cinsel ilişkide ağrıya bile neden olabilir. Vajinal estetik işlemler, kadının hem sağlığını hem cinsel yaşamını hem de özgüvenini etkileyen bu kusurların düzeltilmesine yardımcı olur.

  Vajinal Estetik Neden Yapılır?

  Vajinanın görüntüsü ile ilgili estetik kaygılar, kişinin kendi bedeninden utanması, cinsel anlamda özgüvensizlik ve çekingenlik hissetmesi gibi durumlara neden olabilir. Genital bölgenin ve burada bulunan dokuların rengi, şekli ve büyüklüğü, farklı sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde değişim gösterebilir. Özellikle normal doğum, genetik sebepler ve ilerleyen yaş, genital bölgede değişimlere neden olabilir. Vajinal estetik işlemlerinde, farklı kusurların giderilmesine yönelik farklı cerrahi seçenekleri vardır. Doğru cerrahi yöntemin tercih edilmesi sayesinde; renk koyuluğundan, dudak asimetrisine kadar birçok soruna etkili çözümler getirilebilir.

  En sık uygulanan vajinal estetik işlemler:

  • Labioplasti (Vajinal dudak estetiği)
  • Vajinoplasti (vajina daraltma)
  • Dış dudaklara yağ enjeksiyonu
  • Vajina beyazlatma (vulva beyazlatma)
  • Hymenoplasti (kızlık zarı dikimi)
  • Perineoplasti ve klitoris estetiğidir.

  Vajinal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Vajinoplasti: Vajina, doğuma bağlı olarak genişleyebilir. Bununla birlikte, doğum yapmamış kişilerde de vajina normalden geniş olabilir. Bu durum, vajina bölgesindeki bağ dokusunun genetik olarak zayıf olmasından kaynaklanır. Doğum ve genetik faktörler sonucu meydana gelen vajina genişlemesini düzeltebilmek için “vajina daraltma” işlemi olarak da bilinen vajinoplasti yapılır. Vajinoplasti ile vajina girişinden başlayarak, vajinanın içi daraltılır. Günümüzde, hem cerrahi hem de lazer yöntemleri ile vajinanın daraltılması mümkündür.

  Vajinoplastiden Sonra Vajina Yeniden Genişler mi?

  Vajinoplasti ile ilgili en sık karşılaştığımız sorulardan biridir. Vajinoplasti işleminden sonra iri bebek doğurmak ya da çok sayıda doğum yapmak, vajinanın yeniden genişlemesine neden olabilir.

  Vajinoplastiden Sonra Cinsel Hayata Ne Zaman Dönülebilir?

  Vajinoplastiden sonra, kısa sürede cinsel yaşama geri dönmek, vajinanın kısa sürede gevşemesine neden olabilir. Bu nedenle dokular tam anlamıyla iyileşene kadar yani yaklaşık 3-4 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir.

  Vajinoplastiden Sonra İz Kalır mı?

  Vajinoplastiden sonra herhangi bir cerrahi izi kalmamaktadır.

  Labioplasti Ameliyatı İzmir

  Labioplasti: İç dudaklardaki yani labia minördeki ya da dış dudaklarda ( labia majördeki )  kusurların giderilmesi amacıyla yapılan estetik operasyonlar, labioplasti olarak adlandırılır. İç dudaklar; doğum, enfeksiyon, genetik faktörler ve kilo değişikliği gibi nedenlerle deforme olabilir. İç dudaklarda büyüklük, sarkma ya da asimetrik görüntü oluşabilir. Bu da giyilen kıyafetlerden, cinsellikten zevk alınmaması gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

  Labioplasti Kızlık Zarını Bozar mı?

  Labioplasti işleminde kızlık zarı zarar görmez. Bu nedenle evli, bekâr fark etmeksizin her kadına uygulanabilen bir işlemdir.

  Labioplastiden Sonra Doğum Yapılabilir mi?

  Labioplasti, sonraki doğumları etkilemeyen bir işlemdir.

  Labioplasti Cinsel Hazzı Olumsuz Etkiler mi?

  Labioplastide, dudakların hassasiyetinde bir değişiklik olmaz. Bu nedenle cinsellik olumsuz etkilenmez. Hatta bazı hastalarımızda, vajinanın yapısına bağlı olarak, cinsellikte hissedilen ağrı ve acı hissi ortadan kalkar. Dolayısıyla alınan zevk artabilir bile diyebiliriz.

  Kızlık Zarı Dikimi: Kızlık zarı dikimi de vajinal estetik işlemler arasında kabul edilen bir işlemdir. Vajinanın görünümünde estetik olarak bir fark yaratmasa da, bu bölgeye uygulanan cerrahi işlemlerden biridir. Kızlık zarı dikiminde amaç; çeşitli nedenlerle bozulan yani yırtılan kızlık zarının yeniden dikilmesidir.

  Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

  Dikim kişinin partneri tarafından anlaşılmaz.

  Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Yeniden Kan Gelir mi?

  Dikimden sonra zar eski yapısını geri kazanır. Bu nedenle ilk cinsel birliktelikte yeniden kanama olur.

  Klitoral Hudoplasti

  Bu işlem, klitoris bölgesinin daha estetik görünmesi amacıyla yapılır. “Klitoris estetiği” olarak da adlandırılan bu uygulama ile klitoris üzerindeki cilt yapısı düzeltilir. Kırışıklıklar ve kabartılar giderilerek, daha pürüzsüz bir görünüm sağlanır. Klitoris bölgesi estetiği, labioplasti ile birlikte de yapılabilir. Daha estetik bir görüntü için, labioplastiyle birlikte düzenlenen iç dudaklarla, klitoris estetiği de uygulanabilir. Klitoral hudoplasti, doğru yöntemlerle yapıldığında, klitorise zarar vermez ve cinsel haz üzerinde olumsuz bir etkiye neden olmaz. Tam aksine klitoris ön plana çıkacağı için cinsel haz artacaktır.

  Perineoplasti

  Kadınlarda vajina girişi ve anüs arasındaki bölgeye perine adı verilir. Bu bölgede normal doğum sebebiyle oluşan yırtıklar ya da kesiler, zaman içinde iyileşmeyebilir. İyileşmeyen bu yaralar estetik açıdan rahatsız edici bir görünüm yaratabilir. Cinsel birleşme sırasında acı hissedilmesine de neden olabilir. Perineoplasti yöntemiyle, perine bölgesindeki izlerin giderilmesi amaçlanır. Perineoplasti, vajinoplasti sırasında da yapılabilir.

  Vulva Beyazlatma

  Vulva olarak bilinen dış genital bölge, çeşitli nedenlerle, zaman içerisinde kararabilir. Ya da bu bölgede yapısal bir koyuluk görülebilir. Vulvanın, ten renginden daha koyu bir renkte olması, yaşa bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bunun yanında epilasyon uygulamaları, hormonal problemler, doğum kontrol hapları ve bazı cilt sorunları da bu bölgedeki cildin kararmasına neden olabilir. Vulva beyazlatma işlemi, bu bölgenin ten rengi ile uyumlu hâle getirilmesini amaçlar. Günümüzde, lazer ile yapılan, acısız ve pratik bir işlemdir. Lazerin uygulama süresi ve seansların sayısı ise bölgedeki kararmanın derecesine göre farklılık gösterebilir.

  İzmir Vajinal Estetik Fiyatları 2024

  Bu işlemlere ek olarak, dolgu uygulamaları sayesinde de vajinadaki dudakların asimetrisi giderilebilir. Vajinal estetik uygulamalar, kişinin şikâyetlerine göre birlikte uygulanabilir. Böylece çok yönlü ve daha etkili sonuçlar alınabilir. Vajinanın daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan her bir uygulamanın süreci farklıdır. Bu nedenle vajinal estetik fiyatları da değişkendir. Aynı zamanda kişinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak da vajinal estetik fiyatları değişebilir.