Labioplasti İzmir

  Labioplasti İzmir; kadın genital organında, iç ya da dış dudaklara yapılan estetik işlemlerdir. İç dudakların sarkık olması, normalden küçük ya da aşırı büyük olması gibi estetik kusurlar, labioplasti İzmir ile giderilir. Sarkık dudaklar, ya da aşırı büyük dış dudaklar vajinanın dar kıyafetler giyildiğinde belirginleşmesine neden olabilir. Bu durum, özellikle mayo ve tayt giymeyi seven kadınlar için problem hâline gelir.  Bununla birlikte iç dudakların aşırı büyük olması, vajinanın sık sık bakterilerle temas etmesine de neden olur. Bu da bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Labioplasti İzmir, hem estetik hem de sağlığı korumak için yapılabilir. Özellikle vajinadaki kusurlardan rahatsız olan kadınların, kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Yazımızda, İzmir labioplasti hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Kadın genital organı, iç dudaklar ve iç dudakların üzerini örten dış dudaklardan oluşan bir yapıdır. “Labia minör” yani iç dudaklar, bazı kişilerde doğuştan daha büyük ve sarkıktır. Bazı kişilerde ise doğum ve kilo alıp verme sonucu deforme olabilir. Bazı kişilerde ise dış dudaklar ( labia major ) ya hiç yoktur ya da normalden fazlaca büyük olabilir. Labia minör ve majordeki kusurların düzeltilmesi için yapılan cerrahi işlemlere ise “labioplasti” adı verilir.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Küçük dudakların sarkık ve belirgin olması, kişinin estetik kabulleri ile uyuşmayabilir. Bazı dar kıyafetler, küçük dudakların göze çarpmasına neden olabilir. Bu durum da kişinin kendi moda anlayışına uygun giyinmesini engelleyebilir. Küçük dudakların aşırı büyük olması, cinsel ilişki sırasında da bazı sorunlara neden olabilir. Labioplasti, kadının özgüvenini ve cinsel sağlığını etkileyen bu olumsuzlukları gidermek için yapılır.

  • Kadının bedeni ile barışması, cinsellik sırasında kendini daha iyi hissetmesi
  • Küçük dudakların büyük olmasından kaynaklanan cinsel sorunların (cinsellikte ağrı, acı vb.) giderilmesi
  • Kronik tahriş sorununun ortadan kaldırılması
  • Küçük dudakların büyük olmasından kaynaklanan hijyen sorunlarının giderilmesi için labioplasti yapılabilir.

  Labioplasti Kimlere Yapılır?

  Labioplasti İzmir, bekâreti etkileyen bir durum değildir. Bazı hastalarımız, labioplasti sonrasında kızlık zarının etkileneceğinden endişe duyarlar. Ancak labioplasti işlemi sırasında kızlık zarına herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Bu nedenle genital bölgenin görünümünden rahatsız olan; evli ya da bekâr, çocuk sahibi olan ya da olmayan tüm kadınlara labioplasti yapılabilir. Labioplasti ameliyatı doğumu da etkilemez. Bu nedenle çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlar da labioplasti yaptırabilirler.

  Labioplasti Cinselliği Etkiler mi?

  Labioplasti ile ilgili yanlış bilinenlerden bir tanesi de ameliyattan sonra cinselliğin olumsuz etkileneceği düşüncesidir. Oysaki labioplasti ameliyatı, cinselliği olumsuz etkilemez. Yalnızca, ameliyattan sonraki birkaç haftalık cinsel perhiz kuralına uyulması gerekir. Küçük dudakların normalden büyük olması nedeniyle cinselliğini rahatça yaşayamayan hastalarımızda, ameliyattan sonra cinsellikten alınan hazzın arttığını bile söyleyebiliriz.

  Labioplasti ile Hangi Kusurlar Düzeltilebilir?

  • Sarkma
  • Asimetri
  • İç dudakların normalden büyük olması
  • Dış dudaklarda asimetri
  • Dış dudakların normalden iri ya da küçük olması durumunda labioplasti uygulanabilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti sırasında acı hissedilmez. Hastanın genel sağlık durumu da değerlendirilerek, lokal ya da genel anestezi yapılır. Labioplasti, yaklaşık 45 dakika 1 saat arasında tamamlanan kısa bir işlemdir. Uygulamada kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bu nedenle hastanın dikişleri aldırması gerekmez.

  Labioplasti ameliyatından sonra;

  • Yaklaşık 2-3 hafta süre ile at ve bisiklet binme gibi aktivitelerden kaçınmak
  • Enfeksiyon riskini en aza indirmek için kişisel hijyene dikkat etmek
  • Hamam, havuz gibi ortak kullanım alanlarından uzak durmak
  • Yaklaşık 2-3 hafta süre ile cinsel perhiz kuralına uymak
  • Yoga, pilates ve fitness gibi efor ve esnekliğe dayalı sporlardan uzak durmak
  • En az 4 hafta boyunca bölgeye ağda ve epilasyon yapmamak gerekir.

  İzmir Labioplasti Fiyatları 2024

  İzmir labioplasti ameliyatı, her bir uygulama kişinin ihtiyaçlarına göre planlanır. Eğer vajina daraltma vb. diğer estetik işlemleri de yapılacaksa hekim buna uygun bir tedavi planı hazırlar. Bu da labioplasti fiyatlarını etkiler. Sarkma, büyütme ve küçültme işlemlerinin fiyatı değişebilir. Aynı zamanda tercih edilen anestezi yöntemi de fiyatları etkiler. Bu nedenle labioplasti fiyatlarının kişiden kişiye değiştiğini söyleyebiliriz.