O Noktası Büyütme İzmir 

  O noktası büyütme İzmir; cinsel hazzın artırılması, vajina dokularının yenilenerek, güçlendirilmesi ve cinsel yaşamın daha kaliteli hâle getirilmesi için yapılan genital estetik işlemdir. Kadın cinsel organı, uyarılmayı sağlayan binlerce sinir hücresi içerir. Vajinanın sıkı ve esnek dokusu sayesinde, bu sinir hücreleri sağlıklı bir şekilde uyarılarak, cinsel tatmini sağlar. Ancak vajinanın doğumla ya da yaşlanmanın etkisiyle yıpranması, deforme olması ve sarkması cinsel hazzı azaltabilir. “O-Shot” olarak da bilinen O noktası büyütme işlemi sayesinde, vajinal dokular toparlanır, gençleştirilir ve cinsellikten alınan zevkin artırılması amaçlanır.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  O noktası büyütme, kadınların cinsellikten aldığı zevki ve tatmin duygusunu artırmak için yapılan bir işlemdir. Sık sık G noktası büyütme işlemi ile karıştırılsa da O noktası büyütme, uygulandığı bölgeler ve uygulama şekli bakımından G noktası büyütme işleminden farklıdır. O noktası büyütme işlemi de enjeksiyon ile yapılır. Vajina girişi ve klitoris bölgesine yapılan enjeksiyon sayesinde, bu bölgedeki uyarım artar. Penetrasyon sırasında kadın daha fazla zevk alır. O noktası büyütme işlemiyle, özellikle yaşa ya da doğumlara bağlı ortaya çıkan cinsel sorunlar büyük oranda giderilebilmektedir.

  O Noktası Büyütme Kimlere Yapılır?

  O noktası büyütme işlemi, sağlık açısından bir engel olmadığı sürece, 18 yaşını geçmiş tüm kadınlara uygulanabilir. Özellikle yaş ve doğuma bağlı olarak, vajina bölgesinde yoğun sarkma olan kadınlar ya da vajinal dokuları yapısal olarak esnek olan kadınlar O noktası büyütme yaptırabilirler.

  O noktası büyütme (O-Shot);

  • Orgazm güçlüğü yaşayan kadınlara
  • Vajinal kuruluk problemi olanlara
  • Liken sklerozis gibi kronik enflamatuar hastalığa sahip olanlara
  • Doğuma, doğum kesisine ( epizyotomiye ) bağlı oluşan kronik ağrılardan şikâyetçi olan kadınlara yapılabilir.

  O Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  O noktası büyütme işleminde, kişinin kendi kanından alınan, yoğun iyileştirici etkiye sahip platelet rich plasma kullanılır. Bu nedenle sağlık açısından oldukça güvenlidir ve sonraki dönemde planlanan gebelikleri olumsuz etkilemez. O-Shot işlemi yapılmadan önce, hastadan kan örneği alınır. Alınan kan örneği, santrifüj cihazında ayrıştırıldıktan sonra, laboratuar ortamında yoğunlaştırılır. Elde edilen plasma, onarıcı ve iyileştirici hücreler bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle uygulandığı bölgenin gençleşmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

  Bu aşamadan sonra, santrifüj edilerek elde edilen sarı plazma sıvısı, yeniden kişinin vücuduna verilir. Vajinanın yapısına ve kişinin ihtiyaçlarına göre uygulama yapılacak bölgeler belirlenir. Enjeksiyon işlemi, doğrudan vajina ve klitorise yakın bölgelere yapılır. Böylece dokuların yenilenmesi, güçlenmesi ve vajinal uyarımın artması hedeflenir.

  O Noktası Büyütme ve G Noktası Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

  İzmir O noktası büyütme de G noktası büyütme de cinsel zevki artırmak amacıyla yapılan işlemlerdir. Ancak her iki uygulama arasındaki temel fark; uygulamanın yapıldığı bölge ve enjeksiyon yöntemidir.  Ayrıca O-Shot işlemindevajinal doku yenilenmesi de sağlanır. Vajinal kuruluk tedavisinde de etkindir

  G noktası büyütme nedir?

  G noktası büyütme, kadınların orgazm sürecinde oldukça önemli rol üstlenen G noktasının daha dolgun, kabarık ve duyarlı hâle gelmesi için yapılan genital estetik uygulamadır. G noktası, vajinanın iç kısmında bulunur. Kadınlarda orgazm olmayı sağlayan, en önemli bölgedir de diyebiliriz. G noktası, bazı kadınlarda yapısal olarak az belirgin olabilir. Ya da cinsel hazzın artırılması için G noktasının büyütülmesi istenebilir. G noktasına yapılan yağ ya da hyaluronik asit enjeksiyonu sayesinde, G noktasının belirginleşmesi ve daha dolgun yapıya sahip olması sağlanır.

  O noktası büyütme ile G noktası büyütme arasındaki farklar:

  • O noktası büyütme işleminde, vajina ve klitoris bölgesindeki farklı noktalara uygulama yapılır. G noktası büyütme ise G bölgesini hedef alır.
  • O noktası büyütme işleminde kişinin kendi kanından elde edilen, yoğunlaştırılmış plazma kullanılır. G noktası büyütme işleminde ise yağ ya da hyaluronik asit kullanılır.

  İzmir O Noktası Büyütme (O-Shot) Fiyatları 2023

  Tüm genital estetik uygulamalarda olduğu gibi O-Shot işleminde de uygulama süreci kişiye özel planlanmalıdır. Uygulama yapılacak miktar, vajinadaki deformasyon ve kişinin beklentilerine göre uygulamanın detayları değişkenlik gösterebilir. Bu da O noktası büyütme fiyatlarını doğrudan etkiler.